I går var vi i dyreparken! Trasket rundt med gode venner, og lot oss fascinere av giraffer, geparder og ringhalelemurer.
Så kom vi til surikatene. Jeg elsker surikater! Disse små, søte dyrene fra Sør-Afrika, som lever i familiegrupper og er supersosiale.
Som graver labyrinter under bakken, og forsvinner ned i hulene sine når sola går ned om kvelden. Der blir de til sola står opp igjen neste morgen – men hvis været er litt pjuskete og det er grått og kaldt, sover de gjerne litt lenger
Jeg elsker hvor bedagelig anlagt de er, og hvordan én surikat bestandig holder utkikk etter farer, på et høyere punkt enn resten av gruppa:
Og det var sånn cirka her jeg tenkte jeg skulle prøve å grabbe til meg et lite humorpoeng på min Instagram story..
Jeg humret godt da jeg la det ut, fornøyd med egen humor. Det var bare én ting.
For midt oppi dyrepark-vandringen, hadde jeg glemt at dette var det eneste bildet jeg hadde lagt ut på insta-stories denne dagen. Ingen tegn til at vi var på utflukt, ingen tegn til at vi faktisk befant oss i dyreparken.
Så da vi kom hjem sent i går kveld, oppdaget jeg at innboksen min var HELT stappfull av tilbakemeldinger.. Noen hadde skjønt tegninga, men veldig mange hadde klødd seg i hodet:
“En surikat?! I HAGEN??”
“Du må ringe politiet”
“What?! De der skal man IKKE finne i Norge!”
Så neida. Kanskje komme med en liten oppklaring i etterkant, neste gang jeg prøver å være morsom
/ God søndag
Haha, jeg gikk fem på
Så dog etter flere titt på bildet at det ikke kunne være i noens hage og konkluderte med at dere var i en dyrepark 
Jeg hadde stussa mest over «statuen» du hadde i hagen..
Du lurte meg
Men mest fordi det ikke er lenge siden det rømte noen lemurer fra en dyrehage ett eller annet sted i Vestfold/Buskerud/Telemark/Aust-Agder, så jeg tenkte at kanskje det var flere på rømmen. Og jeg har faktisk gått og ventet på en oppfølging på Insta 
Det var i Den lille dyrehagen
De har funnet 4 av 5 lemurer, hvertfall det siste jeg hørte.
Anbefaler forresten å ta turen dit!
Perfekt for små barn (og gøy for voksne), fin pris, man kan ha med grillmat å grille der, og det er en mye kortere kjøretur fra Larvik, enn helt til Kristiansand